Hydepark - rozmowy i poradniki na rózne tematy - ciekawostki, diety, rozrywka

Dieta pudełkowa - prosty sposób na odchudzanie dla bogatych

Dieta pudełkowa - prosty sposób na odchudzanie dla bogatych
W diecie pudełkowej zwykle możemy wybierać spośród kilkunastu dostępnych rodzajów diet, tak, aby najbardziej odpowiadała ona naszym smakom i potencjalnym efektom diety. W Polsce mamy wiele firm gastronomicznych świadczących przygotowanie i dowóz pudełek z jedzeniem zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jest to bardzo proste zwykle wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej lub złożyć zamówienie przez telefon. W związku z tym, że posiłki muszą być czasami dostarczane 2 lub 3 razy dziennie, firmy cateringowe pozwalają dostosować dostawy do Twojego rytmu dnia. Jest do bardzo wygodne, gdyż możemy zamówić sobie śniadanie i kolację do domu, a obiad do pracy. Brzmi to bardzo fajnie, oszczędzamy czas, nie musimy sami liczyć kalorii i czekać w kolejkach w sklepie. Dbamy o formę i zdrowie bez potrzeby gotowania, zmywania i pieczenia. Oczywiście produkty są zawsze świeże, nie musimy więc pamiętać o terminach ważności jedzenia, które zwykle trzymamy w lodówce. Jeżeli chcemy być bardzo eko, to nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać produkty naturalne, które będą nie tylko nieprzetworzone i bez konserwantów, ale będą zawierać w składzie mnóstwo wartości odżywczych, minerałów oraz witamin. Firmy oferujące diety pudełkowe zwykle posiadają własnych dietetyków, którzy bez kosztów pomogą dobrać Ci prawidłowo zbilansowaną dietę, zgodną z Twoim wiekiem, grupą krwi oraz sportem, który uprawiasz. Nie ma jednak róży bez kolców, dieta pudełkowa może niestety znacznie obciążyć nasz domowy budżet. Nagłe zakończenie diety może również spowodować ogromny efekt jojo, ze względu na nasze przyzwyczajenie do gotowych dań i częsty powrót do jedzenia typu fast food.

Wynajem długoterminowy samochodu, czy leasing co bardziej się opłaca?

Wynajem długoterminowy samochodu, czy leasing co bardziej się opłaca?
Na dzień dzisiejszy leasing auta coraz mniej się opłaca, ale czy najem długoterminowy jest już od niego korzystniejszy? A może lepiej wziąć w banku kredyt samochodowy z niskim oprocentowaniem? Co to jest wynajem długoterminowy, nie wszyscy spotkali się jeszcze z tym określeniem, gdyż jeszcze do niedawna zakup nowego samochodu w takim wariancie był bardzo drogi i zdecydowanie mniej korzystny dla kupującego niż leasing samochodu. Dzisiaj mamy nową erę elastycznych form wynajmu zarówno dla przedsiębiorców jak i osób prywatnych. Wynajmujący auto ma szerokie możliwości dostosowania wysokości wkładu własnego do swoich aktualnych zasobów finansowych. Najem długoterminowy nie wymaga od nas wykupu pojazdu, po określonym terminie najmu jak ma to miejsce często w przypadku leasingów samochodów. Umowy najmu zwykle są bardzo elastyczne, po jej zakończeniu możemy oddać samochód i wziąć nowy model lub wykupić samochód po aktualnej wartości rynkowej. Z drugiej strony oferty leasingu operacyjnego mimo, że często oferują wyższe koszty użytkowania, to gwarantują niską cenę wykupu pojazdu. Nie jest to bez znaczenia, gdy chcemy danym pojazdem pojeździć jeszcze kilka lat. Analiza kosztów nie jest prosta, gdyż każda firma Toyota, Hyundai, czy na przykład Ford, korzystają z nieco innych usług bankowych i posiadają inne opcje najmu, leasingu i kredytowania zakupu samochodu. Do tego dochodzą własne preferencje przyszłego posiadacza samochodu, jego możliwości finansowe i czas, przez, który chce użytkować dane auto. Warto też wspomnieć, że w przypadku najmu długoterminowego nie mamy zbędnych trudności i formalności związanych ze sprzedażą danego pojazdu, wszystko załatwiane jest przez bank lub za pośrednictwem salonu samochodowego, w którym podpisaliśmy umowę.

Jak szybko i skutecznie sprzedawać na OLX, Allegro oraz Gumtree - używane przedmioty ogłoszenia

Jak szybko i skutecznie sprzedawać na OLX, Allegro oraz Gumtree - używane przedmioty ogłoszenia
Czy darmowe ogłoszenia są faktycznie za darmo? Otóż nie do końca, na większości serwisów faktycznie możemy dodać ogłoszenie za darmo, ale niestety zwykle już po kilku godzinach ogłoszenie znika z pierwszej strony i traci 90% wejść. Wtedy pozostaje nam płatne odświeżenie ogłoszenia lub wykupienie jego promowania (wyróżnienia) przez kilka dni. Niestety jest to zwykle dość kosztowne, zwłaszcza jak wybierzemy płatność SMS. Jak zatem sprzedawać na Allegro czy Olx, żeby nie wydać więcej niż sprzedawany przedmiot jest warty. Aby oszczędzić pieniądze warto od razu podać nieco niższą kwotę sprzedaży niż ta o jakiej myśleliśmy. Każdy wystawiając pierwszy raz ogłoszenie podaje maksymalną kwotę jaka wydaje mu się rozsądna, żeby mieć z czego opuścić potencjalnemu nabywcy. Niestety zwykle nie jest to poprzedzone zbadaniem rynku i sprawdzeniem w jakiej cenie są wystawiane podobne przedmioty. Takie ogłoszenie nie wzbudzi żadnego zainteresowania, a my stracimy pieniądze na wyróżnianie ogłoszenia i powolne obniżanie ceny. Każda platforma kojarząca sprzedających z kupującymi pracuje na własnym dedykowanym sofcie i nieco inaczej dodaje się i zarządza ogłoszeniami. Podstawowymi aspektami na które należy zwrócić uwagę, to czy moje ogłoszenie przyciągnie uwagę kupujących. Sprawdźmy, czy nasze zdjęcia dobrze eksponują produkt, czy fotografie są jasne i czytelne, zwłaszcza gdy robimy zdjęcie smartfonem. Kluczowym elementem, który pierwszy zwraca uwagę jest tytuł. Należy zwięźle i rzeczowo określić jaki przedmiot sprzedajemy, bez pisania, że jest on super, hiper i po 10 latach użytkowania jest jak nowy. Na olx bardzo często spotykamy tego typu ogłoszenia, które od razu zniechęcają potencjalnego nabywcę. Treść ogłoszenia powinna jasno określać parametry i cechy przedmiotu oraz jego faktyczny stan. Pomijając istotne uszkodzenia stracimy tylko czas na spotkania z osobami, które spodziewały się produktu w zupełnie innym stanie technicznym lub wizualnym. Sprzedając różne drobiazgi na portalach ogłoszeniowych warto zawsze brać przedpłatę. Pamiętaj, że przesyłki za pobraniem w 80% kończą się zwrotem do nadawcy, bo klient się rozmyślił, dlatego odradzamy ten sposób realizacji transakcji. Najlepiej jeżeli to tylko możliwe oferować odbiór wyłącznie osobisty i rozliczenie na miejscu, zaoszczędzi nam to nie tylko pakowania, stania na poczcie ale i nerwów związanych z tym, czy kupujący odbierze naszą przesyłkę. No i oczywiście pamiętaj o regule CCC, czyli cena czyni cuda, powinna on odzwierciedlać realna wartość produktu w dniu sprzedaży.
Materac Lateks Pianka Kokos ALOE VERA - wybieramy najlepszy materac dla dziecka do łóżeczka
Wynajem długoterminowy samochodu, czy leasing co bardziej się opłaca?
Zabawka interaktywna dla dzieci - Kula Hula Vtech Baby
Drewniana zabawka - klocki zwierzątka wiejskie
Edukacyjne zabawki dla 2 latków i rocznego dziecka w postaci układanki
Klocki drewniane dla dzieci dinozaury Melissa Doug